Aktuality pro knihovny

Vyhodnocení nejlepších knihovníků MS kraje roku 2016

V pátek 7. října na závěr Týdne knihoven 2016 proběhlo na Krajském úřadě Moravskoslezského kraje vyhodnocení nejlepších knihovníků MS kraje, tzv. Knihovnická K2.

Hlavní cenu převzala Marie Šedá z Moravskoslezské vědecké knihovny za inovativní rozvoj oboru a mimořádný rozsah znalostí a vzdělávání i za aktivování kolegů v jejich práci. Druhé místo získala Anna Ricková z obecní knihovny v Hati, třetí příčku obsadila Kateřina Hurníková z obecní knihovny ve Vřesině. Knihovnice uspěly především díky svým odborným znalostem, které využily pro inovativní rozvoj knihovnických služeb spojených s podporou čtenářství.

Účelem ceny je podpora aktivních knihovníků a veřejných knihoven působících v Moravskoslezském kraji a zároveň motivace nejen pro kolegy z oboru ale také pro vedení obcí. Ocenění je udělováno ve dvou variantách – Knihovna Moravskoslezského kraje (lichý rok) a Knihovník/Knihovnice Moravskoslezského kraje (sudý rok). Součástí ocenění je finanční odměna.

Více na webu MS kraje.