Dny umění nevidomých – film Hladový Bizon

Čas: 16:00
Kapacita: 80 osob
Vstupné: zdarma

Promítání filmu Hladový bizon v rámci festivalu Dny umění nevidomých Třinec 2018

Pokračujeme ve spolupráci s místní pobočkou Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých v ČR (SONS) a již podruhé připravujeme akci  Dny umění nevidomých na Moravě a ve Slezsku. Festival v Třinci proběhne od 21. do 27. dubna 2018. (více o festivalu: Dny umění nevidomých)

Připraven je bohatý program.Ve čtvrtek 26. dubna 2018 jsme pro vás připravili promítání skvělého filmu Jmenuji se Hladový Bizon, jehož protagonista je od narození slepý a navíc se mu zhoršuje sluch. Velký sál knihovny přivítá na promítání nejen vás, ale také manžele Pavlíčkovy, kteří jsou hlavními protagonisty filmu. V 16.00 začínáme.

Film Jmenuji se Hladový Bizon

Příběh Jana, který se narodil nevidomý a postupně se mu zhoršuje i sluch, se odehrává se převážně v indiánské rezervaci v Novém Mexiku. Hlavní hrdina Jan, který si říká Hladový Bizon, se vydává z Moravy za medicinmanem kmene Navahů, aby u něj podstoupil ozdravný rituál. Divák je postupně vtahován do Bizonova světa a ve finále zakouší takřka tělesný zážitek výstupu na horu Shiprock. Přežijí Bizonovy romantické představy o životě Indiánů konfrontaci s realitou? (zdroj: APK Cinema Service)

Vystupují Jan a Zuzana Pavlíčkovi, Blackhorse, a další
Námět, scénář a režie Pavel Jurda
Producent Radim Procházka
Scénář Pavel Jurda
Kamera Jiří Strnad
Střih Marek Šulík
fotograf, produkce Roman Franc
Zvuk Jiří Kubík
Hudba David Smečka

Hladový Bizon 1
Hladový Bizon 3
Hladový Bizon 2
Hladový Bizon 4

Další program festivalu Dny umění nevidomých Třinec 2018

Program festivalu zahájí v sobotu 21. dubna 2018 Jazzový koncert.

Dále  nás v pátek a v sobotu 27. a 28. dubna 2018 čeká ve velkém sále knihovny nezapomenutelný zážitek – interaktivní výstava. Prostor velkého sálu proměníme v Nevidomý byt a vtáhneme vás do světa nevidomých.

Je na co se těšit a my věříme, že u toho budete s námi. :-)

Dny umění nevidomých koncert film výstava plakát

<< Březen 2024 >>
PÚSČPSN