LiStOVáNí – Svatá Barbora

13Říjen

Místo konání
Knihovna Třinec - velký sál

Čas: 17:00
Kapacita: 80 osob
Vstupné: 100 KčLiStOVáNí – Svatá Barbora

V sobotu 13. října 2018 od 17.00 ve velkém sále knihovny nás čeká další LiStOVáNí. Po prázdninách si budeme moci dopřát silný zážitek – spolu s herci z projektu LiStOVáNí zalistujeme nově vydaným komiksem Svatá Barbora autorů Vojtěcha Maška, Marka Pokorného a Marka Šindelky, ve kterém ožívá děsivá kuřimská kauza brutálně týraných dětí.

NAVÍC: Na akci bude přítomen jeden z autorů komiksu – Marek Šindelka, spisovatel, držitel dvou cen Magnesia Litera.

LiStOVáNí

Projekt LiStOVáNí, cyklus scénických čtení, si vzal na sebe neskromný úkol – představovat každý měsíc zajímavé, aktuální knihy, které se objevují na trhu. Vybraní autoři a jejich dílo či přímo specifická kniha jsou pak před diváky interpretováni v podobě scénického čtení. Jde vždy přibližně o hodinové divadelní vystoupení, ve kterém je přenášen děj knihy, jazyk autora a atmosféra dané literatury na obecenstvo, které se v čele s mladou generací ve světě oproštěném od kultury a literatury vrací zpět k tomu, co tu bylo první – knize. Nejde o nějaké fanzinové čtení oblíbených pasáží, jde o dýchající představení s rekvizitami, kostýmy, hudbou, začátkem a koncem. (zdroj: Co je to LiStOVáNí)

komiks Svatá Barbora

Mladá novinářka Andrea dostala za úkol napsat článek o nikdy neobjasněné kauze, kterou před několika lety žila celá republika. V jejím středu stála dospělá žena vydávající se nejprve za jedenáctiletou dívku a později v Dánsku za stejně starého chlapce. V příběhu se vršily nové a nové záhady, konspirační teorie se měnily ze dne na den. Týrání, vliv všemocné sekty, nitky vedoucí do nejvyšších sfér. Andrea je čím dál více pohlcována pátráním, zapomíná na svůj osobní život, na svého přítele Jakuba, ze stěn svého pokoje vytvoří obří nástěnku plnou jmen, událostí a souvislostí. Dozvídá se nové skutečnosti, vždy se jí narýsuje možná varianta, která je následně popřena, každá nalezená odpověď pokládá další otázky. Andrea se ztrácí v nekonečném labyrintu, ale nedokáže přestat hledat pravdu, a když se jí nakonec zdá, že ji má téměř na dosah, je postavena před zásadní otázku: Co všechno je ochotna obětovat? (zdroj: databazeknih.cz)

Vstupenky si můžete už brzy koupit v Infocentru Třinec za 100 Kč. Buďte u toho s námi! ✌️

svata_barbora_k3 WEB

Kalendář

<< Červen 2020 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5