Pohádkové putování naučnou stezkou Jahodná

27Červen

Čas: 09:00
Kapacita: Max. 20 účastníků na skupinu
Vstupné: 50 KčUPOZORNĚNÍ! Z DŮVODU ŠPATNÉ PŘEDPOVĚDI POČASÍ PŘESOUVÁME POHÁDKOVÉ PUTOVÁNÍ NA PŘÍŠTÍ SOBOTU 27. 6. 2020. VSTUPENKY ZŮSTÁVAJÍ V PLATNOSTI, POKUD VÁM TERMÍN NEVYHOVUJE, PROSÍME, NAPIŠTE NÁM NA KNIHOVNA@KNIHOVNATRINEC.CZ A DOMLUVÍME SE NA PŘÍPADNÉM VRÁCENÍ PENĚZ. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

 

Přemýšleli jsme, se kterou akcí se vrátíme zpátky a vybrali jednu z nejtradičnějších a nejpopulárnějších – POHÁDKOVÝ LES. Jenže organizovat za aktuální situace akci pro veřejnost v samotném centru Třince (i když v lesoparku) je komplikované a pro nás nereálné. Proto jsme se rozhodli les vyměnit za putování a po průzkumu třineckých kopců a stezek jsme se rozhodli, že v sobotu 20. 6. 2020 v 9:00 vyrazíme na POHÁDKOVÉ PUTOVÁNÍ naučnou stezkou Jahodná.

Při přípravě nám byla inspirací knížka Lexikon ohrožených druhů strašidel. Těšit se tak můžete na bytosti lesů, luk a hor, místní zvyky a pověsti, poznávání fauny a flory našeho kraje.
A protože bude putování výjimečné, tak doporučujeme pozorně pročíst následující instrukce:

Jak bude Pohádkové putování vypadat

První skupina na cestu vyrazí v 9:00. Časové rozestupy skupin budou po 10 minutách. Poslední skupina vyrazí ve 13:00.
Maximální kapacita skupiny je 20 členů.
Vstupenky jsou v ceně 50 Kč. Dětská vstupenka má v ceně i jeden volný vstup pro doprovod. K vstupence je možné přikoupit vstupenku pro dospělého jednotlivce.
Délka trasy je 4 km (cca. 90-120 minut). Jedná se o lesní terén a kočárky nejsou doporučeny. Věk dětí není omezen.
Start a cíl bude na stejném místě – 2. zastavení na naučné stezce Jahodná. Viz mapa:

Parkovat můžete svá auta na parkovišti nad nemocnicí Sosna. Nákup vstupenky vám nezaručuje parkovací místo. Stejně tak prosíme, abyste využívali jen parkovací místa určená pro stání, neparkovali podél komunikací a také dbali zvýšené opatrnosti, pokud se budete přesouvat podél hlavní cesty.
Na stezce, prosím, dodržujte pořádek a klid a držte se vyznačené cesty.

Pohádkové putování se koná díky podpoře našich kamarádů a partnerů z dětského centra Rosteme spolu a Beskydské hřebenovky.

PL putování 2020 WEB ok

Upozorňujeme, že jsou v platnosti následující opatření: Během pohybu a pobytu v knihovně je nutné mít nasazenou roušku či jinou ochranu obličeje a dýchacích cest. Před vstupem do knihovny nebo sálů použijte dezinfekci na ruce. V prostorách knihovny a v místě konání akce, která se koná v uzavřeném prostoru (např. hvězdárna, galerie) platí zákaz konzumace jídla a pití. Pokud se necítíte dobře, pociťujete příznaky nemoci (i mírné), zůstaňte, prosím, doma. Děkujeme, že opatření respektujete a dodržujete.

Kalendář

<< Červen 2021 >>
PÚSČPSN
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4