GDPR v Knihovně Třinec

I do Knihovny Třinec dorazil “strašák” jménem GDPR.

Vážení uživatelé třinecké knihovny,

jistě jste již zaznamenali, že dnem 25. 5. 2018 vstoupilo v platnost nařízení EU o ochraně osobních údajů (známé jako GDPR). I přesto, že jsme do teď hlídali vaše osobní data jako oko v hlavě, jsme i tak nuceni přijmout drobná opatření.

Co se u nás tedy s GDPR mění?

Drobnými opatřeními, která se k GDPR u nás v knihovně váží, myslíme novou přihlášku pro každého registrovaného uživatele a nový souhlas se zasíláním informací o službách.

Celé GDPR by se u nás dalo shrnout do krátké věty: “Je to jen na vás.”
S každým registrovaným uživatelem sepíšeme při jeho nejbližší návštěvě novou přihlášku, ve které si sami zvolíte, které další údaje nám poskytnete a které nikoli.

POZOR: Dětští uživatelé budou muset s sebou vzít na nejbližší návštěvu knihovny i svého rodiče (zákonného zástupce), kteří podepíší za děti novou přihlášku. Rodiče budou naši kolegové ověřovat na základě OP, proto si jej s sebou nezapomeňte do knihovny vzít.

Zároveň můžete sami rozhodnout o tom, zda si přejete být informováni o našich službách (myšleno akce, program, mimořádnosti aj.) prostřednictvím e-mailu.

Přihlášení k elektronickému odběru našich novinek zde: Newsletter.

Stejně jako do teď si můžete požádat o změnu vašich osobních údajů, o jejich výpis či smazání. V tomto případě požádejte o pomoc naše kolegy a kolegyně u výpůjčních pultů. Rádi vám s žádostí pomohou.

V případě stížností je možné obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů, který nad dodržováním nového nařízení dohlíží. Nicméně budeme rádi, když se v případě potřeby nejdříve obrátíte na vedení knihovny.

Jak se o vaše osobní údaje staráme?

Na našich webových stránkách se také můžete dozvědět, jak konkrétně se staráme o vaše osobní údaje. Tyto zásady si můžete přečíst na stránce Ochrana osobních údajů.  O nahlédnutí do zásad, ale také do knihovního řádu, můžete požádat naše kolegyně a kolegy u výpůjčních pultů.

Ať už čtete tento příspěvek na jakémkoli zařízení, můžete si také přečíst Podmínky užití našich webových stránek.

Malá prosba a poděkování na závěr.

Vzhledem k administrativní náročnosti některých úkonů spojených s ochranou osobních údajů v naší knihovně vás chceme požádat o trpělivost a spolupráci. Je totiž možné, že se nějakou dobu budou v knihovnách u výpůjčních pultů tvořit fronty, na jejichž konci vás čekají jen papíry a podpisy. Ale my věříme, že díky nasazení našich kolegů, kolegyň a vás zvládneme úplně všechno.

Tímto vám také děkujeme za vaši přízeň a důvěru.

Vaše Knihovna Třinec

GDPR pro knihovny