Jeden svět Třinec 2019

Jeden svět Třinec 2019 banner

Jeden svět Třinec 2019

Festival Jeden svět Třinec 2019 přivítá svůj 12. ročník. Třinec se k filmovému festivalu přidává spolu s dalšími 36 městy po celé ČR.

Během svého dvacetiletého působení se z festivalu Jeden svět stal největší festival dokumentárních filmů o lidských právech na světě. Festival zaštiťuje organizace Člověk v tísni.
Hlavní téma letošního ročníku “Bezpečná blízkost” nás znovu usadí do křesel k projekcím lidskoprávních dokumentárních filmů a zapojí do žhavých diskuzí. V Třinci je pro vás navíc připraven bohatý doprovodný program.

?!! Do veřejné debaty se pravidelně vrací téma „rozdělené společnosti“. Všichni máme pocit, že politika i veřejná diskuze je čím dál víc ovládaná skupinami my vs. oni. Proto téma letošního ročníku přináší Bezpečnou blízkost. ‼?
?!? Bezpečná blízkost tedy symbolizuje náš nejnižší možný společný jmenovatel: to, co všichni sdílíme, co nás spojuje, díky čemu si rozumíme.!?!

V Třinci promítáme 1.–7. 4. 2019 na dvou místech – v Knihovně Třinec a Kině Kosmos.

BONUS: Festival je otevřený všem bez rozdílu, proto myslíme i na neslyšící a slepé fanoušky. Úvodní projekce bude opatřena audiokomentářem a spolu s mnoha filmy festivalu také titulky. Samozřejmostí je bezbariérový přístup na promítání v kině a knihovně.

Co se tedy bude dít? Seznamte se s celým průběhem festivalu: