Expediční kamera Třinec 2020

Kapacita: 80
Vstupné: 60 Kč

banner Expediční kamera 2018

V pátek 25. 9. 2020 oživíme mezinárodní filmový festival EXPEDIČNÍ KAMERA, který nám v březnu zrušila pandemie. Letos nás čeká 11. ročník. Součástí bude i tentokrát také cestopisná beseda třineckého cestovatele Ondry Pustky.

Co je Expediční kamera?

Expediční kamera je mezinárodní filmový festival, jehož podstatou je celovečerní promítání filmů o dobrodružství, divoké přírodě, poznávání nového, o extrémních zážitcích i sportech.
Jedná se obvykle o čtyřhodinové pásmo filmů z celého světa zavítá během února až dubna na více než 200 míst v České republice i na Slovensku. Hlavním pořadatelem festivalu je o. s. KLUB HEDVÁBNÁ STEZKA. Program festivalu tvoří jednotliví místní pořadatelé z filmů, které pro festival připravili hlavní pořadatelé. Více informací o celém festivalu najdete na stránkách pořadatele (expedicnikamera.cz).

Co a jak?

Promítáme v pátek 25. 9. 2020 od 17.00 ve velkém sále knihovny (1. patro). Předprodej vstupenek probíhá online přímo na této stránce nebo v Infocentru Třinec.

Za kolik?

Online přímo na této stránce nebo v Infocentru Třinec si můžete v předprodeji zakoupit vstupenky v ceně 60 Kč. Kdo vstupenky nestíhá koupit dopředu, nemusí se bát. Budou k dispozici i na místě.

Které filmy budeme letos v Třinci promítat?

Prohlédněte si program a pusťte si trailery k jednotlivým filmům (po rozkliknutí názvu filmu). Bude to stát za to! Buďte u toho s námi! ✌️
Upozorňujeme diváky Expediční kamery, že uvedené časy jsou pouze orientační.

Dejte nám vědět, že na festival dorazíte a připojte se k facebookové události Expediční kamera Třinec 2020. Na stránkách události budeme zveřejňovat aktuální info.

5 minut Úvod
    Co se bude dít? Jak bude celý večer probíhat?

režie: Martin Čadra
  • Logo - hory Expediční kamera 2018

57 minut Tieň Jaguara
    Amazónská džungle je jedno z mála míst na světě, kde žije řada původních obyvatel a kmenů úplně nodetčeně moderní civilizací. Jsou to kmeny, které si neohroženě hají území, někteří jsou i kanibalové a někteří jsou naopak tak mírumilovní, vřelí a otevření, že nad tím zůstává rozum stát. Jako indiáni kmene Hodi na území Venezuely, kteří přijali 4 cestovatelé na čas mezi sebe a dali jim možnost objevit mnohé. O životě v džungli, o přírodě, o lidských hodnotách, o sobě samých. Nechte se pozvat do končin, kde se děti
    neučí programovat, ale utéct, když zaútočí opice a přežít. Kde nejvzácnější a nejdůležitější věc je být spolu.
    země: Slovensko, 2018
    jazyk: český, slovenský
    režie: Pavol Barabáš

15 minut Surf Cuba
    Komunistický režim svobodu obyvatel Kuby z velké míry potlačuje. Navzdory tomu jsou Kubánci
    z těch lidí, kteří umí najít v životě štěstí i tam, kde není. Kubánci vynikají v baseballu, fotbalu, a nebo v
    boxu. Poloha a podnebí země jsou ideální pro surfování, pobřeží Kuby je dlouhé skoro 3 000 km.
    Jenže v celé zemi není jediný surfařský obchod, takže z 11 miliónů obyvatel se tomuhle sportu věnuje
    150 surfařů, pro které je každá vlna je pro nejen adrenalin, ale také špetka osobního odboje.
    země: Kanada, 2018
    jazyk: španělský, české titulky
    režie: Jacob Oster

30 minut Přestávka

60 minut Cestovatelská beseda Ondry Pustky
    Ostrov hluboko v Indickém oceánu. Kus Francie, který je zároveň jedním z nejvzdálenějších území kontinentální Evropské unie. Najdeme na něm jednu z největších a nejaktivnějších sopek světa, rozmanitou přírodu, vyhlášenou bourbonskou vanilku, žraloky a jedinečný mix obyvatel ze všech koutů světa. Z Paříže na ostrov Réunion je vypravováno několik letadel denně a dvanáctihodinový let určitě stojí za to.
  • Logo - hory Expediční kamera 2018

21 minut Boy Nomad
    Devítiletý Janibek žije s rodinou v mongolské části pohoří Altaj. Jeho největší vášní jsou jezdecké závody, při kterých dokáže na svém koni předjet i nohem starší hochy. Tahle zima je ale jiná, přijde velký mráz a hrozí, že rodina nomádů přijde o to nejcennější, co má, o zvířata. Proto se muži vydávají na cestu za pastvinami a řada je tentokrát i na Janibekovi. Je potřeba každý schopný jezdec a z kluka se tak během okamžiku musí stát muž, který se postará v drsných podmínkách o rodinu a o dobytek, až v druhé řadě o sebe.
    země: Kanada, 2018
    jazyk: mongolský, české titulky
    režie: Niobe Thompson

15 minut Sary Jaz
    V tomhle filmu se toho moc nenakecá. Nikdo neremcá, že zmrzne nebo umře hlady, nehraje dramatická hudba, nikoho nezachraňuje vrtulník. A to přesto, že sjezd řeky Sary Jaz v pohoří Tian Shan je dost extrémní výzvou, a to nejen vodáckou. Peřeje odlehlé řeky s průtokem až 400m 3 /s jsou nebezpečné a nečitelné. Samotnému sjezdu předchází 100 km dlouhý trek s kajaky na zádech, po dojezdu čeká vodáky ještě 4 dny lezení a pochodu přes hory zpět do civilizace. Většina členů expedice to nazývá nejtěžším zážitkem v životě, ale před kamerou je vidět jen nadšení z toho, co dělají v životě nejraději.
    země: Austrálie, 2017
    jazyk: anglický, české titulky
    režie: Adrian Kiernan
  • null

51 minut B7 – 95 kilometrů, které ti změní život
    Výkladový slovník praví, že expedice se rovná výprava, zpravidla k výzkumným účelům. Výprava je tenhle extrémní běžecký závod docela určitě. Zároveň si můžete být jistí, že fyzické vyčerpání vás naučí mnohému. Snímek o B7 představuje historii a zákulisí závodu, ale zároveň přenese diváky přímo na trať očima bosého běžce s obrovským odhodláním, očima vítězů, kteří podávají na trati unikátní sportovní výkony. A také očima odvážných turistů, kteří se rozhodli dokázat si, že mají vůli silnější než nohy. Tak co, už uvažujete, jaký bude váš vlastní zážitek?
    země: Česká republika, 2019
    jazyk: český
    režie: Radim Grzybek

• Logo - stopy Expediční kamera 2018