Jsem čtenář

Jste čtenářem nebo čtenářkou Knihovny Třinec? To je skvělá zpráva!

Znamená to, že máte:

 • Přístup k více než 90 tisícům knih, časopisů, deskových her, které jsou přímo v naší knihovně. Zároveň máte přístup k milionům svazků, které jsou v českých knihovnách! Stačí si je objednat a my je dostaneme k nám do Třince. Co knihovny nabízí najdete na portálu Knihovny.cz
 • Možnost půjčit si až 12 e-knih! Šest beletristických a šest populárně naučných. V nabídce jich máme už přes 5 000 a toto číslo stále roste.
 • K dispozici zvýhodněné ceny reprografických služeb.  Kromě tisku a skenování umíme také laminovat a zvládáme kroužkovou vazbu. Můžete u nás využít také 3D tiskárnu – více informací ZDE.
 • Přístup nejen ke knihám. Ročně pořádáme spoustu vzdělávacích, kulturních a společenských akcí. Pravidelně na ně zveme tady na našem webu (v sekci události), na Facebooku nebo Instagramu. Tváří v tvář se můžete setkat s lidmi, kteří vás zajímají, a které sledujete.
 • K dispozici máte kromě knihovny také Informační centrum nebo Galerii města Třince, které jsou naší neodmyslitelnou součástí.

A samozřejmě mnoho dalšího. Přijďte se o tom přesvědčit, číst si, vzdělávat se, dopřávat si kulturní zážitky nebo prostě jen tak být v pohodlí a bezpečí.

Knihovna Třinec je nyní přístupnější

 • Registraci nenavyšujeme, dospělí čtenáři stále platí 200 Kč ročně. Je to nejnižší možná cena, kterou jsme mohli při zvyšujících se nákladech nabídnout, abychom stále zůstali dostupní všem.
 • Všechny děti do 15 let stále mají roční registraci do knihovny zdarma! Schopnost číst a porozumět psanému textu je totiž v dnešním světě zásadní dovedností pro správný rozvoj dětí. A proto dáváme možnost všem dětem, které se u nás registrují, číst a mít radost z každé přečtené knihy nebo příběhu.

V listopadu a v prosinci také odměňujeme stávající čtenáře, kteří k nám do knihovny přivedou ty nové. Pokud máte v rodině mezi přáteli, známými nebo v práci někoho, o kom víte, že je čtenář a není u nás registrován, přiveďte ji nebo jeho k nám. Získáte registraci na další rok zdarma!

A budeme i soutěžit! Poprosili jsme naše dlouholeté partnery o pomoc a podporu a společně jsme vymysleli soutěž! Každý čtenář, který během listopadu a začátkem prosince přijde do knihovny, si může vyzvednout speciální slosovatelnou záložku. Soutěžní pravidla jsou jednoduchá:

 • Navštivte některého z našich partnerů (seznam najdete níže) a využijte některou z jejich služeb – dejte si kávu, chlebíček, oběd, romantickou večeři, zacvičte si … A nechte si na záložku dát jejich razítko!
 • Během listopadu a počátkem prosince navštivte alespoň 4 z našich partnerů.
 • Nejpozději do 9. prosince vhoďte do připravené bedýnky v Infocentru Třinec (vstupní hala knihovny na Lidické ulici) orazítkovanou záložku s vyplněným kontaktem (telefonní číslo nebo e-mail a jméno).
 • Držte si palce, abychom Vás před Vánoci vylosovali a vy jste získali některou z cen, kterou do slosování věnují naši partneři.

Koho budete moci během listopadu a začátkem prosince navštívit?

Pomozte nám být tou nejlepší možnou třineckou knihovnou na světě

Knihovna to samozřejmě nejsou jen knihy, čtení, zážitky a události všeho druhu. Jste to především VY! Naši čtenáři, návštěvníci, uživatelé. A právě vás bychom chtěli poprosit o pomoc.

Stále máte možnost vyplnit náš dotazník (vyhraďte si na něj přibližně 20 minut, uvařte si k němu čaj nebo kávu a nebojte se být maximálně upřímní!), který má za cíl zjistit, jaká Knihovna Třinec je… I když mnohem přesnější je, jaká by měla být! Abychom podle vás byli tou nejlepší možnou třineckou knihovnou na světě!

Dotazník je určen i těm, kteří nejsou našimi čtenáři nebo byli a už nejsou. Názory, dojmy, postřehy a odpovědi všech nás moc zajímají. Budeme proto moc rádi a vděční, když nám dotazník pomůžete šířit dále.

Odkaz na dotazník je zde: Vyplnit dotazník!

A pozor! Pokud nám během vyplnění necháte e-mail, automaticky vás zařadíme do slosování o ceny a dary našich partnerů, takže společně s orazítkovanou záložkou budete mít šanci rovnou na dvě odměny!