Nabídka pro veřejnost

Přijď tvořit
Hravé umění pro rodiny s dětmi od 6 do 12 let.
Na pravidelných tvořivých setkáních se děti spolu se svými rodiči dozvídají více ze světa výtvarného umění, seznamují se s díly a umělci, poznávají různé výtvarné techniky a společně tvoří vlastní umělecká dílka. Dílna probíhá vždy v sobotu v 9:00.
Aktuální cyklus se věnuje tématu ŽIVLY. Konkrétní zaměření jednotlivých dílen bude zveřejňováno průběžně spolu s rezervačním formulářem, a to vždy od 1. dne měsíce (rezervace jsou přístupné do naplnění kapacity, následně evidujeme na níže uvedených kontaktech náhradníky).
Počet míst na dílně je omezen na 15 dětí (+ rodič).
Nutná rezervace prostřednictvím rezervačního formuláře pod odkazem k jednotlivým termínům.
Přehled plánovaných termínů:
10. 1. 2026 – Přijď tvořit – Zrak v umění
7. 2. 2026 – Přijď tvořit – Sluch v umění
14. 3. 2026 – Přijď tvořit – Živly – země
25. 4. 2026 – Přijď tvořit – Živly – Voda!
16. 5. 2026 – Přijď tvořit – Živly – Hoří! Fouká!
Voda!
Tentokrát se v našem cyklu o živlech zaměříme na VODU – její sílu, kouzlo a inspiraci v umění. Na rodinném workshopu pro rodiny s dětmi budeme experimentovat, malovat a tvořit díla plná vody, ať už skutečné nebo metaforické. Objevíme, jak voda mění tvary, barvy a nálady, a necháme se unášet její energií. Připravte se na tvoření, které bude mokré, barevné a plné fantazie!

Ateliér
Pravidelný výtvarný kurz pro dospělé.
Aktuální cyklus od září 2025 do června 2026 a bude věnován tématu ŽENY V UMĚNÍ. Zaměří se na významné a často opomíjené umělkyně z českého i zahraničního prostředí, přiblíží jejich životní osudy a zejména tvorbu, která bude sloužit jako inspirace pro vlastní díla.
Setkání bude probíhat vždy v předem daných termínech ve čtvrtek v 17.00. Témata jednotlivých setkání budou zveřejňována průběžně spolu s rezervačním
formulářem, a to vždy od 1. dne měsíce (rezervace jsou přístupné do naplnění kapacity, následně evidujeme na níže uvedených kontaktech náhradníky).
Počet míst na dílně je omezen na 15 účastníků.
Nutná rezervace prostřednictvím rezervačního formuláře pod odkazem k jednotlivým termínům.
Přehled aktuálně plánovaných termínů:
28. 5. 2026 – Ateliér – Adriena Šimotová: Umění dotyku a tvorby
Dubnové téma: Barevné mozaiky – Alma Thomas
Na workshopu se seznámíme s životem a dílem Almy Thomas, afroamerické umělkyně, která svým jedinečným osudem a výtvarným rukopisem překonala předsudky své doby. Proslavila se sytými, výraznými barvami a abstraktními mozaikovými vzory. Vyzkoušíme si její charakteristický styl – malbu s kontrastními barvami a mozaikovými kompozicemi, které dodávají obrazům nezaměnitelný, živý charakter.

ARTík
Výtvarná herna pro nejmenší od 2 do 4 let.
Budeme zkoumat svět barev a tvarů a jak ho uchopují velcí umělci. Že Monet není pro děti? A Kandinskij moc složitý? Kdeže! Společně budeme koukat na díla velikánů, hrát si s nimi a poznávat všemi smysly, jak úžasné je tvoření.
Témata jednotlivých heren budou zveřejňována průběžně spolu s rezervačním formulářem, a to vždy od 1. dne měsíce (rezervace jsou přístupné do naplnění
kapacity, následně evidujeme na níže uvedených kontaktech náhradníky).
Počet míst na dílně je omezen na 10 dětí (+ rodič).
Nutná rezervace prostřednictvím rezervačního formuláře pod odkazem k jednotlivým termínům.
Přehled aktuálně plánovaných termínů:
V dubnu proběhne v plánovaném termínu zrušené setkání z března. Platí u něj březnové rezervace místa, aktuálně je tak kapacita setkání naplněna. Náhradníci se mohou hlásit na níže uvedených kontaktech.
Bludiště: pojď si hrát s cestou
Kudy jdeme? Tady nebo tady? Budeme si hrát s cestičkami, čarami a zatáčkami, tak jak je najdeme i v umění. Inspirujeme se obrázky a světem umělce Friedensreicha Hundertwassera, který měl rád klikaté cesty, spirály a barevné tvary. Děti budou bludiště kreslit, barvit, lepit i procházet. Budeme objevovat tvary, barvy a cesty rukama, pohybem i očima – v klidném tempu a s radostí ze hry.

Tvořiště
Kreativní hřiště pro děti od 6 do 12 let.
Společně budeme zkoumat různé prvky ze světa výtvarné tvorby a umění – co je to detail, kompozice,
struktura, obraz, socha, asambláž? Budeme tvořit, hrát si a poznávat, vždy jednou měsíčně třetí středu v měsíci od 16:00 do 18:00, vždy ve stejné skupině po celý školní rok.
Celkem proběhne 10 setkání. Kurzovné činí 1000,- Kč (slouží k úhradě materiálu na jednotlivé lekce).
Kapacita kurzu je 10 dětí. Kurz je již plně obsazen.
Termíny do konce školního roku 2025/2026:








