ČteFesT – Trujkunt

9Červen

Místo konání
Knihovna Třinec

Čas: 19:00
Kapacita: 50
Vstupné: 50 KčFB Čtefest trujkunt

ČteFesT, Trujkunt, Sagitarius, Sutorý a Saran

Všechna tahle slova, názvy a jména se propojí už v středu 9. června od 19:00 v Knihovně Třinec. ČteFesT totiž exkluzivně uvede detektivní sérii Trujkunt, kterou napsal Petr Sagitarius. Ukázky čte herec Petr Sutorý. Vstupné je 50 Kč.

Kompletní program festivalu najdete na: https://www.ctefest.cz/2021.

Petr Sagitarius

Psal už na střední škole – romanticko-nihilistické verše. Sám o sobě říká, že v mládí ho zformovali Waltari, Mailer, Lennon a Allen. Stejně jako jeden z hrdinů jeho detektivních příběhů pracoval v redakci týdeníku Třinecký hutník, odkud jej propustili za nepřizpůsobivost. Dnes je za to majitelům „werku“ vděčný, nikdy by se tak nestal starostou města Jablunkov. Šestnáct let pak psal už jen úvodníky do městského zpravodaje Jabko. Zpět k psaní jej přivedlo až vážné onemocnění, kdy v roce 2014 ze starostování přešel plynule do invalidního důchodu. Rozsáhlejší žánrovou tvorbu začal trénovat psaním krátkých článků pro svůj blog Jablečno. V roce 2017 usoudil, že tréninku bylo dost, a pustil se do první detektivky – tři novely pod souhrnným názvem Trujkunt. Žije a píše a píše a píše v Jablunkově.

Petr Sutorý

Mohl být buď kuchař, nebo herec, nakonec se ale z konzervatoře ozvali dřív. V divadelním světě se pohybuje od páté třídy ZŠ, ale i po těch letech ho udivuje, jak moc se rozchází odborná a divácká kritika, na niž hledí především, neboť je to divák, pro koho hraje.

Vystudoval dramatický obor na Janáčkově konzervatoři v Ostravě pod vedením Alexandry Gasnarkové. První angažmá získal v rodném šumperském divadle, odkud pak zamířil do našeho krásného Těšína. Hostoval prakticky ve všech divadlech Moravskoslezského kraje.

Svou první roli si střihl v Šumperku jako vypravěč v inscenaci Popelka. Rád na jevišti střídá žánry, což mu Těšínské divadlo umožňuje. Každá role je pro něj zajímavá a těší se na vše nové, co mu přinese. Za svou stěžejní pak považuje tu první, díky níž poprvé okusil kouzlo divadla, kterému okamžitě propadl. Několikrát odmítl natáčení pro televizi, ale v divadle se do rozporu nikdy nedostal. Často však hraje role, které se diametrálně odlišují od jeho vlastní osobnosti. Za své vzory považuje starší a zkušenější kolegy, kterých si velmi váží.

Kalendář

<< Říjen 2021 >>
PÚSČPSN
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31