Důvody rozchodů

18Listopad

Místo konání
Knihovna Třinec - velký sál

Čas: 17:30
Kapacita: 80 osob
Vstupné: zdarmaDebata – Důvody rozchodů

Zúčastněte se v pondělí 18. listopadu 2019 ve velkém sále knihovny debaty nazvané Důvody rozchodů. Debatou nás bude provázet psycholog, párový a rodinný terapeut Mgr. Ing. Lukáš Szlaur.

Podle dosud dostupných dat nabylo do konce března právní moci 5,7 tisíce rozvodů, meziročně o 0,2 tisíce méně. Polovina manželství byla rozvedena na základě společného návrhu manželů na rozvod, z jedné třetiny pak na návrh ženy. Rozvody se dotkly 3,5 tisíce rodin s nezletilými dětmi, kterých bylo celkem 5,5 tisíce. Průměrný věk muže rozvedeného v prvním čtvrtletí letošního roku byl 45,0 let a rozvedené ženy 41,9 let. (zdroj: czso.cz)

V debatě se budeme ptát na otázky:

Proč se páry rozcházejí?
Co si o tom myslí děti?
Je tradiční forma rodiny již zastaralá?

Mgr. Ing. Lukáš Szlaur

Lukáš SzlaurPsycholog se zaměřením na problematiku rodiny, partnerských vztahů, výchovy dětí, zvládání stresu, životní rovnováhu a oblast psychologie práce.

„Má cesta k psychologii? Původně jsem vystudoval ekonomii na VŠE v Praze. Po návratu do rodného města jsem kromě rodiny založil a dále s kolegy vedl vzdělávací organizaci, která se začala věnovat podpoře osobního rozvoje a vzdělávání mladých lidí a dospěláků (nezaměstnaní, ženy na mateřské dovolené, zaměstnanci firem, úřadů, škol a NNO). Dostával jsem se stále blíže konkrétnímu člověku a jeho osobnímu příběhu a cítil, že tam bude moje místo.“

„Absolvoval jsem řadu odborných vzdělávacích seminářů, dlouhodobější odborné výcviky v Systemické supervizi a koučování, v NLP (Neurolingvistickém programování) a další pětileté vysokoškolské studium jednooborové psychologie na Univerzitě Palackého v Olomouci. Aktuálně jsem v dlouhodobém psychoterapeutickém výcviku pod garancí Institutu rodinné terapie, Praha.“

„Psycholog se ze mě stal sice později, ale o to více uvědoměle a s jasným pocitem, že tato cesta je tím pravým posláním. Jsem srdcař. Dnes pracuji hlavně jako poradenský psycholog a rodinný terapeut. Mám zkušenosti s prací školního psychologa a také  s manažerskou pozici a lektorováním pro vzdělávací organizaci Institut EuroSchola v tématech psychologie práce. Vedu odborné supervize v sociálních službách a provozuji privátní psychologickou poradnu, na jejímž webu nyní surfujete.“ (zdroj: nasrodinnypsycholog.cz)

Debata je realizována v rámci projektu Společně bez bariér II., který je financován z prostředků Ministerstva kultury ČR. Vstup na akci je zdarma. 

Důvody rozchodu WEB

Kalendář

<< Srpen 2021 >>
PÚSČPSN
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5