Koncert Beaty Hlavenkové a Oskara Töröka

Kapacita: 80
Vstupné: 150 Kč

Sně Beaty Hlavenkové poprvé v Třinci

Sobota 9. 11. 2019 bude v Knihovně Třinec plná Festivalu svobody a protože jedním z našich hostů bude i Beata Hlavenková, rozhodli jsme se na závěr celého dne od 20:00 uspořádat koncert, během kterého představí své nové album Sně. Doprovodí jí výborný muzikant Oskar Török.

Sně

Pianistka, skladatelka, producentka a zpěvačka Beata Hlavenková vydává své páté autorské album Sně. Jedná se o první pěvecké album Hlavenkové, která na něm pracuje s texty Martina Vedeje, Doroty Barové, vlastní tvorbou a básněmi Bohuslava Reynka a Petra Borkovce. Ke spolupráci si přizvala jedinečného trumpetistu, bubeníka a zpěváka Oskara Töröka, se kterým představuje Sně na koncertech. Na albu také spolupracovala s producentem a kytaristou Patrickem Karpentskim. Beata používá klavír, Prophet, Rhodes a elektroniku. Zvuk kapely v komorním obsazení, od bohatých popově znějících ploch až po intimní pasáže tak příznačné pro Beatinu tvorbu. Album vychází u Animal Music.

O Beatě Hlavenkové

Beata Hlavenková, rodačka z Vendryně, zpívající pianistka, skladatelka, aranžérka a producentka, je jednou z nejvýraznějších muzikantek s nezaměnitelným nadžánrovým autorským rukopisem. Její hlavní devízou je odvaha – odvaha experimentovat, hledat nekonvenční harmonie i aranžmá. Žánrová svoboda, opírající se o hluboké povědomí o jazzu, moderní klasické hudbě, popu i písničkářství, se ve všech jejích projektech navíc prolíná s jasně rozpoznatelnou soustředěnou a citlivou interpretací. Na svém kontě má vlastní alba i prestižní hudební ceny, spolupracuje jak s českými, tak světovými muzikanty, skládá hudbu pro film a divadlo, aranžuje písně pro velký symfonický orchestr… Ve středu toho všeho je „jiskrná muzika, která jen tak nezhasne“.

Vystudovala skladbu na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, navázala třemi roky na Konzervatoři Jaroslava Ježka. V 2004 získala M.M. na University of Massachusetts v oboru kompozice, jazzová kompozice a aranžování.

První album s jazzovými kompozicemi a zároveň autorský projekt s názvem S’aight založila se svým manželem, kytaristou Patrikem Hlavenkou (Patrickem Karpentskim). V letech 2006–2013 vedla své jazzové trio, v tomto období nahrála v USA sólové album Joy For Joel (2009) a od roku 2013 po vydání oceňovaného alba Theodoros, za něž získala cenu Anděl v kategorii jazz a blues a Independent Music Awards, hrává častěji sólově, u nás i v zahraničí. V repertoáru má též skladby z alb Scintilla (2015) a Bethlehem (2017). V současné době dokončuje další sólové album Sně – album písní a zhudebněné poezie (B. Reynek, P. Borkovec).

Je též autorkou scénické a filmové hudby, naposledy k velmi oceňovanému dvoudílnému filmu Dukla 61 režiséra Davida Ondříčka z roku 2018. Brzy by měl vyjít soundtrack Dukla61. Spolu s Jan P. Muchowem se bude podílet na hudbě k připravovanému filmu Zátopek režiséra D.Ondříčka.

V minulosti dlouhodobě spolupracovala s Lenkou Dusilovou (projekt Eternal Seekers s Clarinet Factory a alba Baromantiky.) Dále spolupracovala s osobnostmi jako je Iva Bittová, Dagmar Voňková, David Koller, Vladivojna La Chia, Dorota Barová, VerTeDance, Jaromír Honzák, Petr Ostrouchov a mnoho dalších.

Stálou součástí hudební dráhy Beaty Hlavenkové je od samého začátku i pedagogická činnost. Působí na New York University v Praze, dříve též na Konzervatoři Jaroslava Ježka a na JAMU v Brně, kde spolu s Patrikem Hlavenkou založili vůbec první vysokoškolská studia jazzové hudby v ČR. Působí také jako mentorka autorské hudby v rámci projektu Nadačního fondu Magdaleny Kožené MenART, jenž se zaměřuje nejen na talentované žáky ZUŠ ale inspiruje též jejich pedagogy.

Zdroj: http://www.beatahlavenkova.com/o-beate/

Koncert Beaty Hlavenkové WEB