LiStOVáNí – Hry bez hranic

27Leden

Místo konání
Knihovna Třinec - velký sál

Čas: 17:00
Kapacita: 80 osob
Vstupné: 100 KčLiStOVáNí – Hry bez hranic

V neděli 27. ledna 2019 od 17.00 ve velkém sále knihovny nás čeká další LiStOVáNí. Spolu s herci z projektu LiStOVáNí zalistujeme knihou Hry bez hranic českého spisovatele Michala Kašpárka.

NAVÍC: Zalistovat knihou nám přijedou naši oblíbení Věra Hollá a Jiří Ressler.

LiStOVáNí

Projekt LiStOVáNí, cyklus scénických čtení, si vzal na sebe neskromný úkol – představovat každý měsíc zajímavé, aktuální knihy, které se objevují na trhu. Vybraní autoři a jejich dílo či přímo specifická kniha jsou pak před diváky interpretováni v podobě scénického čtení. Jde vždy přibližně o hodinové divadelní vystoupení, ve kterém je přenášen děj knihy, jazyk autora a atmosféra dané literatury na obecenstvo, které se v čele s mladou generací ve světě oproštěném od kultury a literatury vrací zpět k tomu, co tu bylo první – knize. Nejde o nějaké fanzinové čtení oblíbených pasáží, jde o dýchající představení s rekvizitami, kostýmy, hudbou, začátkem a koncem. (zdroj: Co je to LiStOVáNí)

Hry bez hranic – Michal Kašpárek

Mladý programátor Filip si užívá všeho, co dnešní svět nabízí dobře placeným profesionálům: cestování, drogy, sex bez závazků. Vydělávat na pohodlný život vývojem návykových her a těžbou osobních dat možná není dvakrát morální, ale když to nebude dělat on, bude to přeci dělat někdo jiný, ne? Jakmile se vynalézavému pragmatikovi naskytne během vrcholící uprchlické krize historická příležitost vytřískat na lidském neštěstí tolik, že už nikdy nebude muset vstávat do práce, neváhá propůjčit svůj cynismus dobré věci. Před čtenáři se otevře nepříjemná otázka: sledují nechutné vykořisťování, anebo efektivní záchrannou misi? Publicista a komentátor Michal Kašpárek se ve své temné grotesce strefuje do současných kultů efektivity, kreativity nebo flexibility a předkládá mrazivý i krutě vtipný pohled na generaci Y. (zdroj: databazeknih.cz)

Vstupenky si budete již brzy moci koupit v Infocentru Třinec za 100 Kč nebo nově také online. Buďte u toho s námi! ✌️

Hry bez hranic listovani K3 WEB

Kalendář

<< Červenec 2019 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4