Mezi dvěma Kimy

17Září

Místo konání
Knihovna Třinec - velký sál

Čas: 17:00
Kapacita: 80 osob
Vstupné: 50 Kč

ne Kategorie


Mezi dvěma Kimy – O životě v Severní Korei s Ninou Špitálníkovou

V úterý 17. září 2019 od 17.00 ve velkém sále knihovny budete mít jedinečnou příležitost setkat se s Ninou Špitálníkovou, která vám poví něco o životě v Severní Korei během své cestovatelské besedy nazvané Mezi dvěma Kimy.

Vstupné 50 Kč. Vstupenky na besedu k dispozici v Infocentru Třinec nebo online přímo na této stránce.

Mezi dvěma Kimy

Málokomu se podaří pobývat v KLDR, aniž by vedle sebe měl všudypřítomného průvodce a byl neustále pod dohledem. Koreanistce Nině Špitálníkové se to povedlo v životě hned dvakrát. Jako jedna z mála se zúčastnila studijních pobytů na Kim Il-songově univerzitě za vlády obou posledních vládců – Kim Čong-ila a Kim Čong-una. Přednáška se zaměřuje na život studentky v nejuzavřejnější zemi světa a na běžný život Severokorejců. 

Nina Špitálníková

(*1987, Chrudim)

Nina Špitálníková  je česká koreanistka, odbornice na Korejskou lidově demokratickou republiku, spisovatelka a aktivistka za ženská práva.

Vystudovala Gymnázium Kladno a následně absolvovala obor koreanistika na Ústavu Dálného východu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V průběhu studia se vědecky zabývala severokorejskou propagandou, vývojem kultu osobnosti Kim Il-songa a historií Korejské lidově demokratické republiky. V rámci studií absolvovala semestr na Sungkyunkwan University v jihokorejském Soulu. V roce 2011 a 2012 se rovněž zúčastnila studijních pobytů na Univerzitě Kim Il-songa v Pchjongjangu. Své poznatky publikovala v knize Na studiích v KLDR: Mezi dvěma Kimy. V současnosti studuje obor Orální historie – soudobé dějiny na Fakultě humanitních studiích.

V roce 2018 se stala členkou výzkumného týmu v Peace Research Center Prague, který koordinuje Institut bezpečnostní politiky, ve spolupráci s jednotlivci z Peace Research Institut Frankfurt, Katedry mezinárodních vztahů, Katedry evropského práva, Katedry psychologie a Ústavu ekonomických studií UK.[4]

Angažuje se v aktivitách souvisejících s genderovou nerovností a s problematikou samoživitelek. V roce 2017 založila s britským dubovým uskupením Vibronics mezinárodní projekt Woman on a mission, který upozorňuje na znevýhodnění žen v hudebním průmyslu. Jako dramaturg a produkční pracuje v pražském multikulturním centru Crossclub. (zdroj: cs.wikipedia.org)

Korea Mezi 2 Kimy WEB

Kalendář

<< Červen 2020 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5