Noc literatury Třinec 2018

9Červen

Místo konání
Třinec - Staré Město

Čas: 16:00
Kapacita: neomezena
Vstupné: 50 KčPOZOR: Vzhledem k nepředvídatelné povaze počasí neustále aktualizujeme informace ke konání Noci literatury 2018. Pro nejaktuálnější info o tom, zda se koná literární procházka a v jakém rozsahu, sledujte událost na Facebooku – odkaz zde: Noc literatury Třinec 2018.

Noc literatury

Noc literatury Třinec 2018

V sobotu 9. června 2018 nás čeká již třetí ročník literární procházka městem, která nás letos zavede do Starého Města. Noc literatury se koná po celé ČR i v zahraničí. A jak konkrétně bude akce probíhat u nás se dozvíte níže.

Kdy, kde a jak?

Letos se v rámci Noci literatury Třinec podíváme do Starého Města, které jsme v minulých ročnících ještě neprozkoumali. Procházku začneme v 16.00 u pobočky na náměstí Míru (nám. Míru 636). Vybrali jsme pro vás 6 netradičních míst, na kterých jste živou literaturu ještě určitě neslyšeli. :-)

Číst budou zajímaví hosté!

Celou procházku zahájí ředitelka Knihovny Třinec, Martina Wolna, společně s organizátory Literárních večerů v Třinci, Michalem Jerákem, Alexandrem Gajdzicou a Janem Delongem. Následovat budou čtení hostů, a to např. spisovatelky a překladatelky Renaty Putzlacher, spisovatelky Ivany Myškové, kurátorky Galerie města Třince Kataríny Klusové nebo tiskové mluvčí Třineckých železáren Petry Juráskové aj.

Procházka je pro všechny účastníky zdarma. Po sérii čtení se program přesune do Knihovny Třinec.

Co chystáme v rámci doprovodného programu?

Po literární procházce se program přesune do prostor Knihovny Třinec, kde proběhne v literární kavárně Café Čítárna koncert kapely Flegma, na kterou naváže od 22.00 ve vstupní hale Knihovny a v Café Čítárna jedinečné Silent Disco.

Koncert kapely Flegma

Flegma je kapelou z Českého Těšína, která stylově míří přes folk-rock a jazz až ke konečnému, jak kdysi napsal Petr Korál v časopise Muzikus, zcela nevyhraněnému soft-rocku. Existuje již více než dvacet let, jelikož byla založena na podzim roku 1990 v obci Bystřice n. Olší partou studentů druhého ročníku polského gymnázia v Českém Těšíně. Zakládajícími členy byli tehdy Tomasz Lasota (baskytara), Marek Konderla (klávesové nástroje) a Robert Wałaski (bicí nástroje). (Více o kapele na bandzone.cz.)

V Café Čítárna zahraje Flegma ve složení: Tomáš Lasota (kytara, foukací harmonika, zpěv), Jiří Zabystrzan (klávesy), Marek Lasota (basová kytara) a Jiří Symanek (bicí).

Vstupné na koncert je 50 Kč/osoba. Vstupenky na koncert je možno zakoupit v Infocentru Třinec.
POZOR: Pro účastníky literární procházky je vstupné na koncert zdarma.

Silent Disco v knihovně

Tichá diskotéka je již kultovní pojem. Na uši si nasadíte sluchátka a vyberete si jednoho ze dvou DJs, kteří jsou právě na scéně a pak už jen tančíte a bavíte se. (více na silentdisko.cz)

Letos přivítáme jako DJku Katarínu Klusovou – kurátorku Galerie města Třince, Maroonwars – Jana Škroba, básníka a moderátora Radia Wave a skupinu DJs s názvem DOBRO.

Silent Disco je zdarma.

Akce se koná díky podpoře Ministerstva kultury ČR.

Noc literatury 2018 WEB
Noc literatury Třinec 2018 koncert FLEGMA

Prohlédněte si trasu literární procházky a zjistěte, na kterých místech a kdo bude číst.

Noc literatury 2018 mapa

Kalendář

<< Prosinec 2023 >>
PÚSČPSN
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31