Pohádkový les 2019

16Červen

Místo konání
Třinecký lesopark

Čas: 14:00
Kapacita: 800 dětí
Vstupné: dítě - 50 Kč / dospělý - 20 KčPohádkový les 2019 nápis

Pohádkový les 2019

s podtitulem: Moderní pohádky.

Přijďte s námi oslavit letošní Den otců na tradiční akci Pohádkový les 2019. Čeká vás celkem 8 pohádkových zastavení, ale klasické pohádky nečekejte – letos jsme totiž jako téma zvolili moderní autorskou pohádku. Během pohádkové procházky se budete moci setkat s roztodivnými postavičkami jako např. s lichožrouty, maškarami nebo třeba s Pampe a Šinkou. Nevíte kdo to je? Tak se nechte překvapit a dorazte na Pohádkový les 2019. Budeme rádi, když u toho budete s námi. ✌️

A jak to bude letos celé probíhat se dozvíte níže:

Co je Pohádkový les?

Pohádkový les je již tradiční akce, která se koná každoročně na konci školního roku v třineckém lesoparku. Po 20 letech jsme pomyslnou štafetu příprav a realizace převzali od Klubu českých turistů. Do akce se pravidelně zapojuje nejen celá knihovna, ale i přes 60 dobrovolníků. S jejich pomocí jsme pro vás připravili již 10 vydařených ročníků.

Pohádkový les je “pouť” třineckým lesoparkem, na jejíž trase můžete potkat spoustu pohádkových postav, u kterých budete plnit úkoly nebo se stanete součástí pohádky. Také v cíli je připravený bohatý doprovodný program, např. stan plný nejnovějších technologických novinek pro malé i velké, prodej hraček, drobného občerstvení, lanové centrum a mnoho dalšího.

Pro koho je akce určena?

Akce je určena pro celé rodiny. Zaměřená je ale především na děti předškolního věku a malé školáčky. I přesto, že se letos Pohádkový les koná opět na Den otců nezapomeňte doma maminky, babičky, dědečky, strejdy, tety,… Věříme, že si na akci najde každý to své.

Kdy a kde a za kolik se Pohádkový les koná?

Pohádkový les 2019 se koná v neděli 16. června 2019 od 14.00 do 17.00 v třineckém lesoparku. Start i cíl pohádkové trasy je u Minigolfu a Lanáčku v areálu STaRS. Vstupné na akci je: dítě 50 Kč, dospělý 20 Kč. Zakoupením vstupenky získáte navíc vstup do Lanáčku v den konání akce zdarma.

NOVINKA

Vstupenky si můžete zakoupit několika způsoby:
1. ONLINE pomocí formuláře přímo na této stránce,
2. POD NÁSLEDUJÍCÍM ODKAZEMOnline prodej vstupenek,
3. nebo standardně v Infocentru Třinec.

POZOR: Časové vstupenky a předprodej

Předprodej vstupenek bude probíhat od středy 15. 5. do neděle 16. 6. 2019 do 12.00 na několika místech:
ONLINE na této stránce, POD NÁSLEDUJÍCÍM ODKAZEMOnline prodej vstupenek, nebo v Infocentru Třinec.
Zbývající vstupenky se budou prodávat na místě v den konání, a to od 13.00.

Připravte se proto na to, že pokud si nekoupíte vstupenky předem, můžete na start čekat i 2 hodiny!

Abyste nemuseli čekat i hodiny ve frontě, jak tomu bývalo v minulosti, zavedli jsme tzv. časové vstupenky. Tzn., že si koupíte vstupenku se startem na konkrétní čas a mezitím, místo dlouhého čekání, se můžete pobavit doprovodným programem. :)

INFO O HRACÍCH KARTÁCH: Vstupenky lze zakoupit v předprodeji (online na této stránce nebo v Infocentru Třinec, viz výše), avšak POZOR: Hrací kartu, která je součástí dětského vstupu na akci, získáte na startu Pohádkového lesa až po předložení dětské vstupenky k odbavení. Děkujeme za pochopení.

Jaký doprovodný program vás čeká?

Těšit se můžete na:

  • prodejní stánek s knihami s frýdeckým knihkupectvím Kapitola, které přiveze knihy použité při úkolech na jednotlivých stanovištích
  • tradiční prodejní stánek http://detskepomucky.cz/,
  • fotokoutek Řekni sýr,
  • malování na obličej,
  • mega obří desková hra Těšínské Go,
  • soutěž pro tatínky ke Dni otců,
  • technologický stan naší knihovny, kde se budete moci seznámit s nejnovějšími technologiemi, které jsme pro vás do knihovny pořídili – čekat na vás totiž budou OZOBOTI (interaktivní miniaturní roboti, kteří rozvíjejí kreativitu a logické myšlení vašich dětí a nejen jich :-) ).

Pohádkový les 2019 podpořili:

stars
majday logo
Distribuce tepla
ZUŠ Třinec logo
enviform-logo
linde_logo

Kalendář

<< Srpen 2020 >>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6