Snow film fest 2019

29Listopad

Místo konání
Knihovna Třinec - velký sál

Čas: 17:00
Kapacita: 80 osob
Vstupné: 60 Kč / 40 KčSnow film fest

V pátek 29. listopadu 2019 se do Třince zase po roce vrací Snow film fest. Od 17.00 bude zase promítat nejlepší zimní outdoorové filmy.

Co je Snow film fest?

Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách.
SNOW FILM FEST je zimní brácha podobného festivalu Expediční kamery a společně jsou daleko největší akcí svého druhu u nás. Probíhá v České republice od roku 2011, kdy byl znám jako Filmový Festival Zimních sportů. Během let se festival značně rozrostl, běžně jej navštíví 25 000 diváků. (zdroj: Pohora.cz)

Co a jak?

Promítáme v pátek 29. 11. 2018 od 17.00 ve velkém sále knihovny (1. patro).
Předprodej vstupenek probíhá v Infocentru Třinec nebo online přímo na této stránce.
BONUS: Nebude chybět legendární Bar U Krosny a chleba se škvarkama! :)

Které filmy budeme letos v Třinci promítat?

Prohlédněte si program a pusťte si trailery k jednotlivým filmům (po rozkliknutí názvu filmu). Bude to stát za to! Buďte u toho s námi! ✌️

 • ikona pivo snow film fest

  17:00-17:15

  15 minut Úvod
  Co se bude dít? Jak bude celý večer probíhat?

  režie: Martin Čadra
 • null

  17:15-18:10

  52 minut Onekotan
  V Tichém oceánu je ostrov. Na tom ostrově je jezero a uprostřed něj ční k nebi vrchol. Ostrov se jmenuje Onekotan a vrchol jméno nemá. Jedná se o zbytky rozpadlé sopky. Onekotan je jedno z nejizolovanějších míst na zemi, počasí je zde nepředvídatelné a podmínky jsou absolutně nevhodné k trvalému obývání. Kdo ví, proč Matthiase Haunholdera pohání touha sjet vrchol této sopky na lyžích. Vydává se tedy se skupinou dobrodruhů za tímto cílem a statečně čelí nástrahám nevlídného a nedostupného ostrova. Jenže co člověk potřebuje ještě víc, než splnit si sen? Vrátit se domů?
  Rakousko
  režie: Simon Thussbas
  jazyk: anglický, české titulky
 • null

  18:10-18:40

  30 minut Přestávka
  Pivo, chleba se škvarkama, …

  režie: Bar U Krosny
 • null

  18:40-20:00

  75 minut 1 400 km pěšky po Karpatském oblouku s Davidem Czempkou
  Zápisky z deníku – den 47.

  „Do setmění zbývá hodina, pokračuji bez přestávky skalní soutěskou podél řeky. Jsem konečně na místě. Pěkný plácek pro stan, ohniště, lavička a zdroj vody. Perfektní místo pro poslední noc mé cesty. Po tmě stavím stan a rozdělávám oheň. Sním večeři a rychle ulehám. Dávám se do večerního psaní zápisků. Vtom mě ale něco vyruší. 50 metrů opodál slyším hlasité praskání větví. Tak tohle rozhodně není veverka. Blíží se to, tak na 20 metrech se to zastaví. Jsem potichu, skoro nedýchám. V dáli slyším další těžké kroky. Je jich více? Sakra. A já si zrovna dnes nechám jídlo ve stanu…“režie: David Czempka

 • null

  20:00-20:15

  30 minut Přestávka
  Pivo, chleba se škvarkama, …

  režie: Bar U Krosny

   

 • ikona lyžař snow film fest

  20:15-20:50

  32 minut Ice and Palms
  Dva přátelé zcestovali svět za mnoha horskými dobrodružstvími a během lyžování ve vzdálených oblastech se v jejich myslích zrodil nápad. Lyžařská expedice, která začíná přímo na prhu jejich domu. Pět týdnů, 1800 km, 35 000 metrů verticálně a sen se stane skutečností! Jochen Mesle a Max Kroneck se chystají na svou doposud největší a nejpozoruhodnější lyžařskou výpravu. Mise zní: na kole napříč alpy a sjet ty nejvíce ikonické horské svahy jaké po cestě uvidí. Motor není povolen.
  Německo
  režie: Phillipe Becker/ El Flamingo
  jazyk: anglický, české titulky
 • null

  20:50-21:20

  28 minut Queen Maud Land
  Země královny Maud, skalnatá část Antarktidy, úchvatně krásné, ale také chladné, nepřátelské a vzdálené oblasti světa která je i přes to nebo právě proto vyhledávaným místem pro extrémní expedice. Skupina elitních horolezců ve složení Alex Honnold, Conrad Anker, Jimmy Chin, Cedar Wrigt, Savannah Cummins a Anna Pfaff se vydávají zdolat monumentální skalní věže vystupující z této nehostinné zmrzlé pustiny. Lezení za polárním kruhem přináší mrazení v kostech, chlad, ale především nové zážitky a výzvy i pro zkušenou skupinu lezců. Ve finále však také vědomí nezapomenutelného času na konci světa.
  USA
  režie: Cedar Wright, Taylor Keating
  jazyk: anglický, české titulky
 • null

  21:20-21:50

  27 minut Střípky ze života horolezce
  Míra Šmíd fenomenální dobrodruh, přáteli přezdívaný Lanč. Samorost pocházející z Police nad Metují je nejen v Českém okruhu horolezců známý především pro své sólové výstupy a založení MFOF v Teplicích nad Metují. Ochutnejte kapku ze života a díla lezce na písku, horolezce v evropských horách i světových velehorách. Renesanční fotograf, filmař, spisovatel, organizátor a vizionář. To byl Míra Šmíd, velký, byť někdy rozporuplný člověk. V roce 1993 za dosud nevyjasněných okolností zřítil během sólového výstupu cesty Lost Arrow v pouhých 41 letech.

  Česká republika
  režie: Libor Dušek/ Alternative.NOW
  jazyk: český
 • ikona lyžař snow film fest

  21:50-22:05

  14 minut Můj svět
  Nahlédněte do světa extrémního sportovce Jana Venci Franckeho. Svět, celek přírody, věcí, míst a událostí, které jsou nám přístupné skrze smysly, zkušenosti, rozum a emoce. Náš jeden svět má více jak sedm a půl miliardy různých světů a pohledů na něj. Vencův svět je jeden z nich. Láska k rodině, sport, muzika, extrémní výzvy, úcta k přírodě, požitkářství, zážitkářství a mnoho dalšího. A možná, že zrovna jeho svět, může inspirovat i ten váš.
  Česká republika
  režie: Filip Louma, Debora Vaňková/ 4Freedom film
  jazyk: český
 • ikona snowboard snow film fest

  22:05-22:15

  8 minut Surfer Dan
  Dan pro své surfování nepotřebuje oceán, písek ani slunce. Pro surfování najde vše potřebné v ledových vlnách Hořejšího jezera v Michiganu uprostřed třeskuté zimy. Pro většinu se to zdá jako ta nejméně atraktivní destinace k surfování, ale pro Dana je to vše o tom, jak to vnímáte. V době nekonečných příležitostí k cestování, někdy zapomínáme, že náš vlastní dvorek skrývá svou vlastní vznešenost. Stačí přijít na to, jak ji najít.
  USA
  režie: Tim Kemple
  jazyk: anglický, české titulky
SFF Czempka WEB

Kalendář

<< Červen 2021 >>
PÚSČPSN
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4