Touha zdát se/Willing to Seem

14Březen

Místo konání
TRISIA a.s.

Čas: 19:00
Kapacita: neomezena
Vstupné: zdarmaVýstava Touha zdát se/Willing to Seem

Ve čtvrtek 14. března 2019 v 19.00 zahajuje Galerie města Třince vernisáží další výstavu v kulturním domě. Nenechte si ujít výstavu maďarské experimentální keramičky Rebeky Rácz nazvanou Touha zdát se/Willing to Seem, která potrvá až do 26. dubna 2019.

Touha zdát se

Na výstavě Touha zdát se operuje autorka s lidským návykem předstírání, kdy se snažíme působit jako někdo jiný, než opravdu jsme. Předměty z naší každodennosti představují jednu z cest, jak se snažíme imitovat způsoby, zvyky, lidi a styly a jak následně nedokážeme být upřímní jak k sobě samým, tak k lidem v našem okolí. (Více ve facebookové události: Vernisáž / opening: Rebeka Rácz: Touha zdát se / Willing to Seem)

Vernisáž k výstavě proběhne 14. 3. 2019 od 19.00 v kulturním domě TRISIA, a.s. (nám. Svobody 526, Třinec). 

Willing to Seem

In her exhibition Willing to Seem she is dealing with the self-faking habit we have for appearing something or someone different from who we are. The objects taken from our everyday world reflect on how we try to imitate ways, habits, people and styles and how much we cannot be true to either ourselves or to the ones around us.

Opening: 14. 03. 2019 in Třinec Municipal Gallery (address: nám. Svobody 526, Třinec, CZ).

Rebeka Rácz (*1990, Maďarsko)

Rebeka Rácz je experimentální keramička z Budapešti, která ukončila studium teorie umění. Ve své tvorbě je silně ovlivněna tím, že je v médiu keramiky ve své podstatě samouk. Tento fakt využívá k tomu, aby keramiku uchopila hravě, nezatíženě přísným řemeslným mentorstvím. Její technologické přestupky se stávají neškodnou ilustrací procesu, ve kterém je selhání doprovodným jevem nespoutané hry s technikou keramiky.
Další rovinou její tvorby je napodobování světa. Tvorba nedokonalých maket spotřebitelských předmětů, které ve větším množství připomínají spíše objekty určené ke hře na realitu. Napodobované objekty nám ale nejsou nedostižné podobně jak to bývá u růžové hračky ve tvaru ferrari. Rebekou Rácz modelované spotřebitelské předměty jsou totiž zpravidla těmi, které mnozí z nás vlastní. To, co jsme zvyklí takřka bezmyšlenkovitě používat, se stává symbolickým předmětem určeným k úvaze.

Rebeka Rácz (*1990, Hungary)

Rebeka Rácz is an experimental ceramicist from Budapest, Hungary. She completed studies of art and design theory yet her work is heavily influenced by the fact that she is self-taught in the field of ceramics. This is highly obvious in the way her ceramics manifest: they are playful without the limiting effects of strict craftmanship. The harmless imperfections of the objects become an illustration of the making in which failure is an accompanying phenomenon of unbridled play.
Other element of her work is the imitation of our world. The representations of consumer items in larger numbers are like objects designed for kids to play. However, imitated objects are not as incomprehensible as the red Ferrari toy we buy our kids in the mall. Rácz’s choice of consumer products are usually those that many of us own. What we use on daily basis without extra attention becomes a symbolic object to be considered and reflected upon.

Program výstav a další přehled aktivit Galerie města Třince můžete sledovat na jejich webových stránkách galerietrinec.cz a na Facebooku.

touha zdát se Rebeka Racz

Kalendář

<< Prosinec 2021 >>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2