Závislost

21Březen

Místo konání
Knihovna Třinec - velký sál

Čas: 17:00
Kapacita: 80 osob
Vstupné: zdarmaZávislost

Ve čtvrtek 21. března 2019 se od 17.00 ve velkém sále knihovny bude konat přednáška na téma Závislost. Jak jsme na tom? A co s tím?

Během přednášky nám Mgr. et Mgr. Petra Feller Stanieková, sociální pracovnice, a MUDr. Michal Raszka, PhD., psychiatr, ukáží své přístupy k tomuto tématu a odpoví nám na otázky jako:

Je závislost nemoc nebo se jedná o pevnou vůli?
Týká se mně to?
Kdo patří mezi nejohroženější skupiny? Děti, rodiče, senioři?
Je vůbec možné sobě či druhému pomoci?
Jak probíhá léčba a kdo mi pomůže?
Co můžeme udělat s pocitem bezmoci, který nás občas přepadne?
Jaké jsou nejvíce zneužívané látky v české republice a v našem kraji?

Mgr. et Mgr. Petra Feller Stanieková

Petra pracuje poradensky a terapeuticky s jednotlivci, páry i rodinami. Vystudovala obor Sociální patologie a prevence na Slezské univerzitě v Opavě, obor Sociální práce a Management organizací služeb sociální práce na Ostravské univerzitě. V současné době studuje jednooborovou psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci a adiktologii na 1. Lékařské fakultě Karlovy univerzity. Absolvovala dlouhodobý psychoterapeutický výcvik v transformační systematické terapii dle Virginie Satirové se zaměřením na rodinnou terapii. Prošla řadou kurzů a seminářů (krizová intervence, práce s traumatem, arte terapie, využití herního pískoviště při práci s dětmi i dospělými etc.). Ve své profesní praxi působí jako vedoucí terapeutické komunity pro nezletilé a mladé dospělé, dále jako poradce a terapeut v poradně pro oběti domácího násilí a osoby se závislostním chováním. Ve své poradenské a terapeutické praxi vychází z přesvědčení, že změna pozitivním směrem je možná vždy (když už ne ta vnější, tak vnitřní určitě).

MUDr. Michal Raszka, PhD.

Základním východiskem mé práce je respekt ke klientovi, snaha o jeho detailní porozumění propojený s hlubinným pohledem. Věnuji se tématům, které se týkají sebevědomí, seberealizace, mužské identity, traumatu, práce s emocemi a také mě zajímají transpersonální otázky. Uvažuji v psychosomatickém kontextu, tělo z mého pohledu poskytuje bohatý zdroj informací, které lze pro svůj prospěch využít. Působil jsem také v psychoterapeutickém denním stacionáři se zaměřením na léčbu úzkostných a depresivních stavů, a tuto zkušenost jsem schopen v případě potřeby nabídnout.
V současné době se kromě psychiatrické praxe na akutním oddělení v CNS-CENTRU TŘINEC s.r.o., věnuji lektorské činnosti pro pracovníky v sociálních službách a také přednáším na téma neuropsychoterapie. (zdroj: k-sobe.cz)

Závislost WEB

Kalendář

<< Červen 2020 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5