V Knihovně Třinec bude fungovat bezplatná právní poradna

Díky spolupráci s advokátní kanceláří HAJDUK & PARTNERS začne v třinecké knihovně od 27. července fungovat bezplatná právní poradna. Zkušení advokáti poradí, jak se například popasovat s majetkovými nebo pracovně-právními komplikacemi. Poradna bude zatím fungovat každé druhé úterý, ale od září budou advokáti v Knihovně Třinec k dispozici každý týden.

Tato spolupráce nevznikla náhodou. Knihovna Třinec totiž dlouhodobě právních služeb kanceláře HAJDUK & PARTNERS využívá a jsme nadmíru spokojení s jejich vstřícným a profesionálním přístupem. Nyní vzniká nová služba, která má za cíl pomáhat lidem, kteří se ocitnou v nepříjemné životní situaci, ale právní konzultace si nemohou dovolit, případně mají ostych. Třinecká knihovna právě těmto lidem nabídne bezpečný prostor a odborníky, kteří jim mohou s jejich právními problémy pomoct,“ říká Martin Čadra, vedoucí služeb pro dospělé v Knihovně Třinec.
Právní poradna začne fungovat 27. července a během letních prázdnin bude k dispozici každé druhé úterý od 15:00 do 16:00. Aby zájemci mohli služeb poradny využít, musí vyplnit formulář na webových stránkách: www.knihovnatrinec.cz/pravni-poradna. K dispozici pak budou mít 15minutové, bezplatné poradenství.
Knihovna pro občany Třince poskytuje mnoho užitečných služeb. Jsme rádi, že se jako advokátní kancelář můžeme podílet na jejich dalším rozšíření, a to právě o právní poradnu, s níž máme díky naší spolupráci s místními charitami bohaté zkušenosti,“ říká advokát David Sliwka z HAJDUK & PARTNERS. Advokáti budou zájemcům radit v majetkových, pracovních nebo rodinných záležitostech. A protože se jedná o ústní konzultace, nebudou dispozici služby jako sepis dokumentů, oddlužení nebo účetní a daňové poradenství.

Právní poradna Knihovna Třinec