Slavík / Novák / Dorůžka

1Listopad

Místo konání
Café čítárna

Čas: 19:00
Kapacita: 50 osob
Vstupné: 150 KčSlavík / Novák / Dorůžka – jazzový koncert

Už dlouho jsme pro vás neuspořádali pořádný koncert a ještě k tomu jazzový. Tak to teď napravíme. Ve čtvrtek 1. 11. 2018 k nám k nám dorazí trio výjimečných jazzmanů Slavík / Novák / Dorůžka. Pořádný jazz si budeme moci vychutnat od 19.00 v Café Čítárna.  Tito skvělí muzikanti mají na svých kontech několik žánrových ocenění Anděl, např. v roce 2016 cena Anděl za CD roku v kategorii Jazz&Blues. Toto ocenění získali ještě pod názvem David Dorůžka Trio a získali jej společně za album Autumn Tales.

Vstupné je 150 Kč. Vstupenky můžete zakoupit již nyní v Infocentru Třinec nebo nově i online.
POZOR: Kapacita kavárny je omezená, takže si místa zajistěte včas.

Akce se koná díky pokračující spolupráci s kurátorkou Magdalénou Samkovou a projektu Kulturní a komunitní kurátoři Třinec.

Jiří Slavík – kontrabas

Studoval kompozici a kontrabas na Royal Academy of Music v Londýně a na konzervatoři Santa Cecilia v Římě. Po studiích se přestěhoval na sedm let do Paříže, kde byl jako jako muzikant na volné noze zapojen do širokého spektra hudebních žánrů; počínaje od tradičního východo-evropského folklóru přes klasickou hudbu po soudobou hudbu a moderním jazzem konče. Od října 2014 žije v Praze a působí jako pedagog na jazzových odděleních HAMU a JAMU. Během své dosavadní kariéry vystoupil s vlastní hudbou na pěti kontinentech. Jeho skladby byly vysílány na rádiích jako France Culture, BBC Radio 3 či Český rozhlas Vltava. Pro sólová vystoupení používá pěti strunný kontrabas, který kdysi patřil legendárnímu Barru Phillipsovi, jenž mu tento nástroj předal.  Své nezpochybnitelné interpretační kvality Slavík kombinuje s výjimečným skladatelským a aranžérským nadáním, o čemž svědčí všechny jeho dosavadní nahrávky vrcholící posledním albem Mateřština, které vyšlo na konci roku 2016. CD získalo cenu Anděl jako deska roku v kategorii World Music a dočkalo se též několikanásobného koncertního provedení. (více na: jirislavik.com)

Martin Novák – bicí a perkuse

Pochází z Ostravy, vyrůstal v Chrudimi, kde prošel základní uměleckou školou na housle, kytaru a bicí nástroje. Jazzu propadl na letních jazzových dílnách ve Frýdlantu v Čechách pod vedením Toma Bancrofta a v Praze u Martina Šulce a Jiřího Slavíčka. Po roce 2002 prošel spoustou pražských kapel, jako např. Roman Pokorný Trio (s Ondřejem Pivcem), Blues Box Heroes, Yvonne Sanchez & Brazilian Mood, Najponk Trio, Infinite Quintet, Jan Kořínek & Groove a další. Koncertoval po celé České Republice, ale také v Polsku, Anglii, Turecku, Německu, Rumunsku, Rakousku, Řecku, Bulharsku, Slovensku aj. V roce 2012 vyhrál společně s kapelou Miroslav Hloucal Quartet soutěž Jazzprix a v témže roce se tato kapela také zúčastnila finále soutěže Getxo Jazz Competition. Martin je absolventem prestižního Jazz Institute Berlin u jedinečného Johna Hollenbecka. K vidění je nejvíce v kapelách Druhá Tráva, Lenka Dusilová & Baromantika, Jana Kirschner, Lanugo či Sarah & The Adams. Podílel se na více než patnácti CD. (více na: martinnovak.com)

David Dorůžka – kytara

Často bývá označován za jednu z vůdčích postav české jazzové scény. Je aktivním profesionálním hudebníkem od svých čtrnácti let a má za sebou vystupování po celém světě, spolupráci s řadou světových jmen a dlouhodobé pobyty v metropolích New Yorku a Paříži. Své nejnovější CD Autumn Tales vydal Dorůžka na sklonku roku 2016 a obdržel za ně již počtvrté cenu Anděl za CD roku v kategorii Jazz&Blues. Na albu, hodnoceném jako “nejlepší česká jazzová deska roku 2016” stanicí Český rozhlas Jazz a jako “mistrovské dílo” serverem lidovky.cz, se Dorůžka vrací zpět k triovému formátu. Třicetiosmiletý Dorůžka začal vystupovat na české jazzové scéně jako teenager. Studoval skladbu a improvizaci na Berklee College of Music in Boston u profesorů jako Joe Lovano, Mick Goodrick a George Garzone a měl též příležitost učit se u hudebníků jako Herbie Hancock, Brian Blade, Joshua Redman a Christian McBride. Účinkoval se jmény jako George Mraz, Jorge Rossy, Chris Cheek, Arild Andersen, Django Bates, Kendrick Scott, Dan Tepfer, Bill McHenry, Jon Fält, Marcin Wasilewski, Rodney Green, Daniele di Bonaventura, Marta Topferová, Aga Zaryan, Tiburtina Ensemble, Iva Bittová, Ewa Farna a s mnohými dalšími. (více na: daviddoruzka.com)

Dorůžka trio jazz WEB

Kalendář

<< Srpen 2020 >>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6