Visionaria

13Září

Místo konání
TRISIA a.s.

Čas: 18:00
Kapacita: neomezena
Vstupné: zdarmaVýstava Visionaria

V pátek 13. září 2019 v 18.00 zahajuje Galerie města Třince vernisáží další výstavu v kulturním domě. Nenechte si ujít kolektivní výstavu umění ovlivněného psychedeliky, kterou jsme pro vás připravili ve spolupráci s kurátorkou Laurou Victorií Delgado a nazvali ji Visionaria. Výstava potrvá až do 25. října 2019.

Vernisáž k výstavě proběhne 13. 9. 2019 od 18.00 v kulturním domě TRISIA, a.s. (nám. Svobody 526, Třinec). 

Visionaria

“Zdá se, že snížením toho, co je možno nazvat biologickou účinností mozku, se do vědomí otevírá přístup těm druhům duševních pochodů, které jsou za běžných podmínek vyloučeny, protože nemají žádný význam pro přežití. Podobné pronikání biologicky neužitečného, ale esteticky a někdy i duchovně cenného materiálu může nastat následkem nemoci nebo únavy, anebo může být vyvoláno hladověním či pobytem v naprostém tichu a tmě. …Dále tyto stavy vyvolává užívání psychoaktivních látek.“ Aldous Huxley (Nebe a peklo)

“Visionaria je kolektivní výstava, která se zabývá vlivem změněných stavů vědomí na uměleckou tvorbu. Primárně mluvíme o stavech vyvolaných psychedelickými látkami, ale může jít i o jiné metody, které vyvolávají změněný stav vědomí. V různých obdobích historie a v domorodých kulturách má užívání psychedelik vliv na kulturu a estetiku dané společnosti.

Vliv psychedelik je pozorovatelný i v umění současné společnosti. Tak, jak jsou psychedelické látky stigmatizovány, je stigmatizováno i umění, které je jimi ovlivněno. I proto není mnoho umělců, kteří by tvorbu ovlivněnou psychedeliky zveřejňovali. Na výstavě Visionaria v Galerii města Třince představíme práce, které jsou přímo ovlivněny zkušeností se změněným stavem vědomí.” Laura Victoria Delgado

Kurátorka: Laura Victoria Delgado
Vystavující umělci: Filip Aura, Martin Karvay, Zdeněk Spour, Laura Victoria Delgado, Katja Mais, Aphronek.

Laura Victoria Delgado

Kurátorka výstavy Laura Victoria Delgado od roku 2006 žije a pracuje v Praze. Vystudovala zde filmovou animaci (MgA.) na FAMU, ale bakalářský titul získala v roce 2004 v oboru umění na Kolumbijské národní univerzitě v Bogotě, kde se specializovala na nová média. Nyní je studentkou doktorského programu filosofie a dějin přírodních věd na UK. Je členkou České psychedelické společnosti (CZEPS).

Více informací o výstavě a vernisáži ve facebookové události: Vernisáž výstavy “Visionaria”).
Program výstav a další přehled aktivit Galerie města Třince můžete sledovat na jejich webových stránkách galerietrinec.cz a na Facebooku.

Výstava je realizována v rámci projektu Celoroční výstavní činnost Galerie města Třince 2019, který je financován Ministerstvem kultury ČR.

výstava visionaria WEB

Kalendář

<< Prosinec 2021 >>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2