Týden vědy a techniky

Co je Týden vědy a techniky?

Týden vědy a techniky je největší vědecký festival v České republice, který pořádá Akademie věd ČR. Zahrnuje přednášky, výstavy, dny otevřených dveří, dokumentární filmy, workshopy, vědecké kavárny a mnohé další aktivity napříč celou republikou i všemi vědeckými obory.

logo.cs

Hlavní část festivalu se koná každoročně na podzim. Ta je doprovázena volnou jarní částí, tzv. Jarní exkurzí do světa vědy.

Akce je zaměřena především na studenty středních škol a jejich učitele, kteří mají možnost navštívit výzkumná pracoviště AV ČR a seznámit se s českou vědou. Na své si ale přijdou i ostatní zájemci o oblast vědy. Návštěvníci mohou poznat vědce přímo v jejich působišti, dozvědět se zábavnou formou detailní informace o jejich práci, seznámit se s pestrou činností vědeckých ústavů, zúčastnit se zajímavého programu a odnést si nevšední zážitky.

Jak souvisí Týden vědy s naší knihovnou?

Naší snahou je popularizace vědy, společné hledání otázek a odpovědí, představení vědců jako inspirativních osobností a prezentace konkrétních vědeckých výzkumů. Jde nám o možnost prolomit bariéry mezi vědci a širokou veřejností, sdílení zajímavých poznatků a navrácení vědy do naší kultury. Proto se od roku 2015 ve spolupráci s Akademií věd ČR připojujeme k festivalu Týden vědy a techniky.

Týden vědy v Třinci

Týden vědy a techniky banner
TVT 2017 04