Nabídka pro škol(k)y

NABÍDKA PRO ZÁKLADNÍ A STŘEDNÍ ŠKOLY

Edukace jsou přizpůsobeny všem věkovým kategoriím a jsou zdarma. Termíny a časy edukací vychází vstříc potřebám vyučujících. Pro konkrétní podobu a termíny edukací nás neváhejte kontaktovat.

malá galerie výstava

Galerijní edukace k aktuálním výstavám

Komplexní program vedený galerijní edukátorkou v prostorách galerie a reflektující vystavená výtvarná umělecká díla a jejich kontext. Součástí je vždy komentovaná prohlídka výstavy a navazující výtvarný workshop.

malá galerie edukace

Tématické galerijní edukace

Vzdělávací program prezentující žákům vybraná témata ze světa umění. Součástí je interaktivní výklad a navazující výtvarný workshop. Konkrétní nabídka tematických edukací:

Hravá grafika
Co je to grafika? Jak vzniká a co všechno díky ní můžu vytvořit? Interaktivní workshop, jehož cílem je seznámit žáky hravou formou se základy této výtvarné techniky.

Ovčáček, Wojnar, Adamus
Interaktivní workshop, který žákům představí unikátní tvorbu tří významných třineckých výtvarníků. Jejich prostřednictvím děti nahlédnou do světa grafické práce, vizuální poezie i konceptuálního umění. Workshop je možné realizovat v delší variantě se zaměřením na všechny tři osobnosti, nebo samostatně se zaměřením na jednotlivé tvůrce.

Co je to galerie?
Seznámení žáků hravou formou s galerií, její funkcí, chodem a významem. Kdo všechno v galerii pracuje? Co v ní najdeme a proč? A jak byc vypadala galerie v režii dětí?

1500 metrů umění
Interaktivní procházka, která děti v reálném prostoru města Třince seznámí s přítomnými uměleckými díly. Co všechno je uměleckým dílem, kde se díla nachází, kdo a proč je vytvořil? Jak by vypadala díla podle dětí, kam by je umístily a proč? Workshop buduje vztah dětí k umění, vlastnímu městu a rozvíjí jejich vnímání okolí a veřejného prostoru.

edukace malá galerie

Galerie do škol
K tématům výstav i dalším ze světa umění (možné dle domluvy) nabízíme realizaci edukačních workshopů vedených galerijní edukátorkou přímo ve školách.

malá galerie výstava

Edukační listy
Součástí všech výstav jsou edukační listy, které umožňují realizovat samostatné prohlídky bez asistence edukátorky. Prostřednictvím úkolů listy provází studenty výstavou a inspirují je k tematickému tvoření.

NABÍDKA PRO MATEŘSKÉ ŠKOLY

Od nového roku 2025 budeme nabízet galerijní workshopy také pro mateřské školy.
Více informací již brzy.