Inspirativní setkání – Festival svobody 2024

Vstupné: 300 Kč

Festival svobody Třinec 2024 banner web ok

Inspirativní setkání Festival svobody v Třinci 2024

pásmo inspirativních setkání s osobnostmi z různých oborů – tentokrát na téma Trest

Jak tato setkání probíhají?

Formát těchto setkání je koncipován tak, že každý z pozvaných hostů bude mít v knihovně svůj prostor pro cca 20 lidí. Po skončení každého bloku zůstávají hosté na svých místech a návštěvníci si přejdou k další osobnosti. Po skončení jednotlivých přednášek je na programu volná diskuse a malé občerstvení.

Kdo jsou letošní hosté?

Dzuro Vladimir

Vladimír Dzuro

Vladimír Dzuro začínal jako kriminalista na Praze 10. Od roku 1995 působil jako vyšetřovatel Mezinárodního trestního tribunálu v Haagu pro bývalou Jugoslávii, kde s kolegy zatknul a pomáhal usvědčit 161 válečných zločinců. Po devíti letech se přesunul do New Yorku, kde až do roku 2023 pracoval jako vedoucí kanceláře Úradu pro vnitřní záležitosti OSN.

O hrůzách balkánské války napsal bestseller Vyšetřovatel, který byla inspirací pro stejnojmenný dokumentární film a komiks Démoni balkánské války.

natálie terčová 1

Natálie Terčová

Natálie Terčová působí jako členka At-Large Advisory Committee (ALAC) v organizaci ICANN, hájící zájmy koncových uživatelů internetu. Je také zakladatelkou a předsedkyní Internet Governance Forum (IGF) Czechia a místopředsedkyní výkonné rady Youth Standing Group (YSG) v organizaci Internet Society. Ve své výzkumné činnosti se věnuje digitálním dovednostem dětí a mladistvých, problematice sharentingu a také online materiálům zobrazujícím sexuální zneužívání dětí (CSAM).

martin mejstřík

Martin Mejstřík

Martin Mejstřík je bývalý studentský vůdce Sametové revoluce v roce 1989 nabídne autentické svědectví o cestě ke svobodě a o tom, jaké tresty neseme jako společnost, pokud demokracii nehájíme dostatečně pevně.

Šebek 2024 001

Tomáš Šebek

Chirurg Tomáš Šebek, který je také autorem několika knih a nositelem Ceny za statečnost, se na Festivalu svobody podívá na to, jak je tělo spravedlivé ke svému nositeli. Jak je potřeba se k němu chovat, abychom se dožili vysokého věku ve zdraví. Tomáš Šebek mnoho let spolupracoval s Lékaři bez hranic a o svých zážitcích a zkušenostech píše knihy. Jako lékař ve válečných nebo krizových zónách zažil mnoho náročných situací. Je znám také jako aktivní sportovec, triatlonista a „bosoběžec“ maratonu. Za sebou však má, jak sám řekl, „jednu z nejtěžších misí“ a to rodičovskou dovolenou se svými dvěma malými syny.

drapal

Jakub Drápal

Jakub Drápal je právník a kriminolog působící na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a na Ústavu státu a práva Akademie věd ČR. Specializuje se na trestní právo, zejména na ukládání trestů a trestní politiku. Je absolventem kriminologie na University of Cambridge, což výrazně ovlivnilo jeho akademické zaměření. Pravidelně se účastní veřejné diskuze o trestání, kterou s kolegy v minulosti ovlivnil mimo jiné projektem JakTrestáme.cz, kde lze jednoduše najít, jaké tresty jsou ukládané za jednotlivé trestné činy. Jakub Drápal je autorem řady zahraničních i českých odborných článků a knih. V listopadu 2024 mu vyjde kniha „Podmíněný trest odnětí svobody: Převládající, nepopsaný, nepřiměřený“, která je výsledkem jeho čtyřletého zkoumání tohoto trestu.”

Festival svobody v Třinci 2024

Festival svobody v Třinci 2024 přináší jedinečný a bohatý program.
Celý program vč. doprovodných promítání a dalších akcí si můžete přehledně prohlédnout zde.

Festival svodoby 2024 Dobrovský a Šildo WEB
FS 2024 inspirativní setkání WEB