LiStOVáNí – Už je tady zas

Kapacita: 80 osob
Vstupné: 150 Kč

LiStOVáNí – Už je tady zas

Po prázdninové pauze se můžete těšit na další představení projektu LiStOVáNí. V pondělí 30. 9. 2024 v 18. 30 přivezou Lukáš Hejlík a Alan Novotný do Třince oblíbené představení Už je tady zas, které je tak trochu vlaštovkou Festivalu svobody, který chystáme na půlku listopadu. Představení se odehraje ve velkém sále knihovny a vstupné je 150 Kč.

LiStOVáNí

Projekt LiStOVáNí, cyklus scénických čtení, si vzal na sebe neskromný úkol – představovat každý měsíc zajímavé, aktuální knihy, které se objevují na trhu. Vybraní autoři a jejich dílo či přímo specifická kniha jsou pak před diváky interpretováni v podobě scénického čtení. Jde vždy přibližně o hodinové divadelní vystoupení, ve kterém je přenášen děj knihy, jazyk autora a atmosféra dané literatury na obecenstvo, které se v čele s mladou generací ve světě oproštěném od kultury a literatury vrací zpět k tomu, co tu bylo první – knize. Nejde o nějaké fanzinové čtení oblíbených pasáží, jde o dýchající představení s rekvizitami, kostýmy, hudbou, začátkem a koncem.

Projekt především dokázal, že „má smysl” – má své věrné diváky, kteří jej sledují jako literární seriál a kteří si často představované knihy čtou, stejně jako další knihy představovaného autora či nakladatelství. LiStOVáNí tak výborně podporuje čtenářství jako takové. Svou živou akční formou dokazuje především dnešní mladé generaci, že dnes, kdy je možné skoro všechno, pořád ještě není kniha pasé.

(zdroj: Co je to LiStOVáNí)

Už je tady zas – Timur Vermes

Léto 2013. Na zanedbaném plácku uprostřed Berlína se probudí Adolf Hitler. V nejhlubším míru, bez své strany, bez svých věrných, bez Evy. Sám a sám v moři přistěhovalců. 66 let po své domnělé smrti uvízne v přítomnosti a proti vší pravděpodobnosti zahájí novou kariéru – v televizi! A nakonec – jak jinak – zamíří i do politiky! Jeho heslem se stane boj proti rychlé jízdě a psím exkrementům na chodnících. Hořká politická satira ukazuje současné Německo jako cynickou společnost, kterou žene kupředu bezskrupulózní touha po úspěchu a která je navzdory desetiletím demokracie naprosto bezbranná vůči demagogům nejhrubšího zrna. “Na jedné straně je to až k popukání komická kniha, protože autor dokonale vystihl Hitlerův žargon. Na druhou stranu vám ale brzy zmrzne úsměv na tváři.” (Stern). Románu se prodalo více než půl milionu výtisků.
– v překladu Michaely Škultéty vydalo nakladatelství Argo. (zdroj LiStOVáNí)

Festival svodoby 2024 Listování Už je tady zas WEB

<< Září 2024 >>