Výstava „Silent Revolution“

Zveme vás k návštěvě výstavy videoinstalací Karoliny Mełnicke “Silent Revolution”.  Výstavu budeme zahajovat vernisáží v knihovně, a to 19. 10. 2017 v 19.00.

Karolina Mełnicka

Karolina Mełnicka se narodila v roce 1988 v Toruni. Je absolventkou kulturologie na Katedře společenských věd University Adama Mickiewicza v Poznani (2010) a také Ateliéru Multimédia na Katedře malířství a nových médií Akademie Výtvarných Umění v Štětíně (2016).

Vývoj její tvorby se dá definovat jako zkoumání hranic smyslového a mimosmyslového vnímání v kontextu vlivu technologií na identitu jednotlivce a také vzhledem k mechanismům tvoření skutečnosti. Zajímá se o pozorování metod komponování prostoru a zkoumání idejí tvořených pro masové odběratele. Politický kontext některých pasáží tvorby Mełnické vychází z toho, jaká je role jednotlivců v univerzálních systémech. Doménou její činnosti je kritika společenských nezvratností. Zabývá se animací, vidoartem, fotografií, objektem, performancí i tekstem.

Je spoluzakladatelkou státu Nomadic State, který spolu s spoluzakladatelem Stachem Szumským používají jako platformu pro experiment s politickou metodikou.

Další výstavy a mnoho dalšího z uměleckého světa najdete na stránkách Galerie města Třince nebo na Facebooku.

Plakát výstava Silent Revolution