Best of Expediční kamera: Tibet a Himaláje

Čas: 19:00
Kapacita: 100
Vstupné: 100

V pěti vybraných filmech objevíte krásu nejvýše položených míst naší planety. Užijte si výhled ze “střechy světa”, zažijte střet kultur, seznamte se s odvážnými horolezci, ale hlavně neztrácejte naději.

Přijďte se podívat na dechberoucí příběhy do naší knihovny. Promítáme v pátek 21. října ve 19.00 hodin, vstupné je 100 Kč.

Co vás čeká?

Brahmaputra
29 min ▪ Česká republika
V závěru roku 2008 uskutečnila skupina vodáků první českou expedici na jednu z největších světových řek – Brahmaputru. Složitým vyjednáváním se jim podařilo proniknout k začátku sjezdu do oblasti na hranicích Indie a Tibetu pro běžné turisty nepřístupnou. Po dramatickém začátku v extrémně obtížných peřejích se rozhodli prvosjezd přerušit. Poté, co opustili kaňon řeky, se však dozvěděli, že se několik dní předtím nevědomky dopustili přestupku, za který jsou pronásledováni indickou armádou. Před týmem morálně narušeným nehodou na řece leželo zásadní rozhodnutí – riskovat konflikt s armádou nebo sestoupit zpět do kaňonu a ve sjezdu obtížné řeky pokračovat.

High tension
36 min ▪ USA
Na jaře roku 2013 se švýcar Ueli Steck a ital Simone Moro chystají bez kyslíku vylézt Mount Everest a poté sousední Lhotse. Horolezci ale skončí v konfliktů s několika šerpy, kteří cestu opravují. Střet se přesune do druhého tábora a vyvrcholí tím, že skupina šerpů zaútočí na dva evropské horolezce kameny.

Návrat do Zanskaru
24 min ▪ Velká Británie
V malé odlehlé osadě Zanskar uprostřed hor v indických Himalájích se střetávají dva světy. Duchovní a poklidný způsob života místních s příchodem civilizace a výstavbou silnice v odlehlé přírodě v srdci Himalájí. Dojemné setkání starých přátel po 30 letech a zároveň zamyšlení nad způsobem života vás jistě chytnou za srdce.

Tamara
17 min ▪ Německo
28-letá Tamara Lunger přijímá největší výzvu své horolezecké kariéry: výstup na nejnebezpečnější z osmitisícových vrcholů – K2.Mezi strachem, vášní a štěstím – tenhle film je portrét ženy, která miluje extrémy.
The Pamir Game
16 min ▪ Česká republika
Po sjezdu šestitisícovky Pik Cetyrjoch vyráží Martin a Karel na Pik Komunisma (7495 m), nejvyšší horu bývalého Sovětského svazu, kde jejich výstup zastaví obrovská lavina. Už bez lyží se pak vydávají na sedmitisícovku Pik Korženěvské. Snímek o dobrodružtví, odvaze a kamarádství. Co dělat, když ztratíte vybavení a vaše vysněná mise je ztracená? Vymyslíte si nový cíl, u kterého si opět budou všichni klepat na čelo.

Blok Tibet a Himaláje WEB

<< Duben 2024 >>