E Converso

10Říjen

Místo konání
Café čítárna

Čas: 19:00
Kapacita: 50 osob
Vstupné: 150 KčE Converso – jazzový koncert

Poslední jazzový koncert jste si u nás mohli užít v březnu. Teď situaci napravíme a budete si moci už v říjnu užít svou dávku jazzu. Ve čtvrtek 10. 10. 2019 k nám dorazí jazzovové uskupení známé jako E Converso. Pořádný jazz si budeme moci vychutnat od 19.00 v Café Čítárna.

Třinecký line-up:

Michal Wróblewski – saxofon,Vladimír Micenko – basa, Jan Pisklák – kytara, Jan Chalupa – bicí

E Converso

V kapele E Converso, jež vznikla v roce 2011, spojili síly čtyři talentovaní hudebníci nastupující generace. Saxofonista Michal Wróblewski formaci charakterizuje jako žánrově otevřenou a nevázaně improvizující. „Ve své hudbě pracujeme s improvizací na všechny možné způsoby. Propojujeme vlivy newyorské downtown scény, současného evropského jazzu a volné improvizace.”

E Converso pracuje s náladou, náhodou a emocemi tak, že její formálně plastické kompozice mohou zaznít a také zaznívají každý večer úplně jinak. Svou dynamickou a energickou hudbou s originálním pojetím a s lehkou dávkou humoru bojuje kapela proti hudebním konvencím. Těleso, které z poloviny tvoří bývalí studenti Katedry jazzové interpretace brněnské JAMU, prakticky již od svého vzniku pravidelně účinkuje na koncertech a festivalech po celé České republice i mimo ní (Paris Jazz club, Brno Jazz Fest, Hevhetia Fest Košice, United Islands, Živá Ulice v Plzni, Žižkov Meets Jazz, Slánské Jazzové Dny). V lednu roku 2014 natočila skupina kritikou velmi oceňované debutové album s názvem “Konspirační teorie”.

Po úspěšné první desce Konspirační Melodie, vydané na konci roku 2014, se členové kapely E Converso rozhodli, že druhé album natočí živě během svých koncertů. Čas nadešel, skupina poskládala dohromady nový repertoár a během dvou posledních říjnových večerů tuto hudbu zvěční na druhém dlouhohrajícím kompaktním disku. Uskuteční se tak spravedlivě v Praze a v Brně. Příjďte podpořit kapelu E Converso a staňte se součástí magických okamžiků zvěčňování.

Michal Wróblewski 

(Mocca Malacco,Swomp,Kiap(NO),Janoušek-Wróblewski Kvartet)
V současné době studuje na Norwegian Academy of Music v Oslu a pohybuje se mezi českou a norskou scénou.V minulosti vystupoval a nahrával např. s: Bigband Českého rozhlasu, European Jazz Orchestra, František Uhlíř, Adam Tvrdý, Radek Krampl, Miriam Bayle, Michal Nejtek, Marcel Bárta, Petr Zelenka,Bran, Zrní …

Jan Pisklák 

(Kalfus-Wróblewski project)
Žije ve Winterthuru ve Švýcarsku, kde se zabývá improvizací, spolupracuje s tanečníky a stepaři.Studoval na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka u Petra Zelenky a Davida Dorůžky.Patří mezi nejosobitější kytaristy na české hudební scéně.

Vladimír Micenko

(Swomp,Miloš Železňák,ex Vrgha Powu)
Studuje v Kodani na Rhythmic Music Conservatory,předtím studoval na JAMU a VOŠ Jaroslava Ježka u Rastislava Uhrika a Jaromíra Honzáka,zúčastnil se mimo jiné nahrávání ceněného alba mezinárodního projektu Concept Art Orchestra.

Jan Chalupa 

(Jananas,Voila,Talaqpo,Kateřina Koščová,Marcel Flemr)
Mnohostraně zaměřený bubeník,který v současné době patří mezi nejvyhledávanější hráče nejen na jazzové scéně.Studoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka u Jana Linharta,Daniela Šoltyse a Romana Víchy.

V anketě kritiků a hudebních publicistů skončila deska Konspirační melodie mezi nejlepšími pěti deskami pro rok 2014. (zdroj: alterna.cz)

Vstupné je 150 Kč. Vstupenky můžete zakoupit v Infocentru Třinec nebo online přímo na této stránce.
POZOR: Kapacita kavárny je omezená, takže si místa zajistěte včas.

Akce se koná díky pokračující spolupráci s kurátorkou Magdalénou Samkovou a projektu Kulturní a komunitní kurátoři Třinec.

jazzový koncert E Converso WEB

Kalendář

<< Červen 2020 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5